Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  • Kategórie blogu
  • Štítky blogu

Potrebujete poradiť?

30.12.2021

Typy/vzory retiazok

      Retiazka je jedným z mála darčekov, ktorým nikdy nič nepokazíte. Ak ju navyše skombinujete so správnym príveskom, dokonalé potešenie je na svete.
      Ak sa neviete rozhornúť, ktorá retiazka sa Vám hodí najviac, radi Vám pri jej výbere poradíme. Vzor alebo typ retiazky je len na Vašom vkuse. Sú vzory, ktoré sa delia na dámske a pánske, ale sú aj také, ktoré sa hodia pre obe pohlavia. Prinášame Vám prehľad tých najpoužívanejších:

   PANCIER

Vďaka svojmu pravidelnému tvaru je retiazka typu Pancier skvelým doplnkom nielen samostatne, ale aj s príveskom. Výborne sa hodí ako k elegantnému, tak aj k športovému štýlu, nakoľko nepôsobí rušivo.

   ANKER

Retiazky typu Anker pozostávajú z hranatých očiek, ktoré sa vyznačujú precíznym ručným pilovaním. Na výber máte spomedzi viacerých dĺžok a hrúbok. V tenšom prevedení ho vyhľadávajú najmä dámy k jemným diamantovým príveskom, ktoré na tejto retiazke vyniknú ešte viac.

   MARINA GUCCI

Tento typ retiazky tvoria oválne očká, ktoré majú predelený stred. Vzor Marina Gucci sa považuje za univerzálny a pristane rovnako mužskému, ako aj ženskému pohlaviu. Vďaka jeho prepracovaniu ho môžete nosiť tiež samostatne.

   CUBE - KOCKA

Už samotný názov retiazky naznačuje jej tvar – ide o tzv. kocky zapadajúce do seba. Vzor Cube sa vyznačuje vysokým leskom, ktorý vynikne ešte viac s príveskom. Pre jeho ligotavý vzhľad si ho obľúbili najmä dámy k jednoduchým diamantovým tvarom.

   ROMBO

Rombo by sa dal charakterizovať ako nadčasový vzor, ktorý nikdy nevyjde z módy. Pozostáva z dvoch alebo viacerých očiek, ktoré do seba špecificky zapadajú. Tento typ retiazky nájdete v jemnej, ale aj v hrubšej verzii.

   LANKO

Jemná, no výrazne sa trblietajúca retiazka pripomínajúca lanko, či hadíka je ako stvorená na jemné prívesky, ktoré na nej dokonale vyniknú. Jej najväčšou výhodou je, že si drží svoj tvar a nepretáča sa.

       CONTINUOUS PATTERNS

Špecifický typ retiazok, ktoré pozostávajú zo spojených očiek, v ktorých sa nachádza výbrus zo zlata. Pôsobia tak ligotavým dojmom a nevyžadujú si prívesok, nakoľko sú ozdobné samy o sebe.

   FIGARO

Klasika v podobe retiazky typu Figaro je v hrubšej verzii obľúbená najmä u pánov. Tento najvyhľadávanejší vzor je typický prepojením troch menších a jedného väčšieho očka. Pre jeho nadčasovosť sa radí medzi unisex retiazky.

   SINGAPUR

Retiazky typu Singapur sú čisto dámskou doménou. Vďaka svojmu točiacemu sa, originálnemu vzhľadu vyniknú na dekolte aj bez prívesku. Nájdete ich u nás tiež vo farebnej dvojkombinácii, či doplnené o platničky.

    ROLO

Aj retiazky typu Rolo sa radia medzi klasiku, ktorá pozostáva z výrazne okrúhlych očiek. Výborne sa k nej hodia prívesky rôzneho druhu, ako napríklad populárne medailónky na fotku.

   FOX - LÍŠČÍ CHVOST

Stále populárnejší typ retiazky, pripomínajúci líščí chvost. Jednotlivé očká do seba špecificky zapadajú tak, že vytvárajú na dotyk hladký povrch výborne sa hodiaci k prívesku. V hrubšej verzii je možné ju nosiť aj samostatne. Veľmi pekne vynikne aj farebná dvojkombinácia bieleho a žltého zlata, ktorá tento vzor zvýrazní ešte viac.

   VALENTINO

Vzor nazývajúci sa Valentino je dizajnérskym skvostom, ktorý pristane obom pohlaviam. Je charakteristický vzájomným prepojením oválnych očiek, v strede ktorých sa nachádza platnička. Tá môže byť čistá, alebo s výbrusom, napríklad v tvare hviezdy.

   VALIS

Jedným z najvýraznejších vzorov retiazok je práve Valis, ktorú obľubujú najmä dámy pre jej elegantnosť. Vzniká spojením špecificky do seba zapadajúcich očiek, ktoré pripomínajú točiace sa lano.

   SMASHED

Retiazka typu Smashed sa radí medzi originálne vzory. Vo svete šperkov je dizajnovou novinkou, ktorá si získala najmä mladšie publikum. Je tvorená pravidelne sa opakujúcimi okrúhlymi a oválnymi očkami s charakteristickým zakrivením.

   KRÁĽOVSKÝ VZOR

Pánsky vzor, ktorý už na prvý pohľad upúta svojou dokonalou prepracovanosťou, sa radí medzi najvýnimočnejšie typy retiazok. Kráľovský vzor môžeme nájsť v hranatom, alebo oválnom tvare. Tento typ si vyžaduje výrazné prívesky, nakoľko ho obľubujú najmä páni v masívnych šírkach.

   NONNA

Retiazka, ktorú tvoria zdvojené očká je výbornou alternatívou na akýkoľvek prívesok. Tento vzor často nájdeme aj pod označením Monalisa. Ide o nadčasovú retiazku, ktorá je určená obom pohlaviam, a má skôr športový charakter.

   SNAIL

Už samotný názov nám napovedá, o aký tvar retiazky ide. Vďaka špecifickému zatočeniu pripomína slimáka, a je určená najmä pre pánov. Ešte krajšie však vynikne, ak si zvolíte variantu dvojkombinácie bieleho a žltého zlata, doplnenú o náramok s rovnakým vzorom.

   BISMARK

Typ retiazky, ktorý zvykne byť označovaný ako „beads“, čo v preklade znamená „výrastky“. Vďaka svojmu špecifickému prepracovaniu sa na neho hodia skôr masívnejšie prívesky, no váš outfit doplní perfektne aj samostatne. Je dostupný v rôznych hrúbkach, a zaraďujeme ho medzi unisex retiazky

   CYLINDER - VALEC

Ide o jeden z najmodernejších vzorov súčasnosti, ktorý je určený obom pohlaviam. Názov tohto typu retiazky dokonale vystihuje jej tvar – pripomína spojenie viacerých častí pripomínajúcich valec, či cylinder. Patrí skôr do kategórie voľnočasových a športových vzorov retiazok.

   GARIBALDI

Pri retiazke typu Garibaldi je spôsob napájania očiek podobný, ako pri vzore Rolo. Jednotlivé časti sú však tvorené nie z jedného, ale z dvoch, troch, či dokonca viacerých krúžkov. Celkovo tak retiazka pôsobí masívnym dojmom, a je výrazná sama o sebe.

   VENEZIANA

Elegantný vzor, ktorý je určený nielen pánom, ale aj dámam. Tento typ retiazky je tvorený pravidelnými štvorcovými očkami, ktoré do seba striedavo zapadajú. Najčastejšie sa s ňou stretneme v tenšej verzii, na ktorej perfektne vyniknú prívesky rôzneho druhu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi